آندیو یا کاسنی فرنگی

   آندیو ENDIVE

محصولی منحصر به فرد که مطمئنم خیلی از شماها تا حالا این رو ندیدید البته این به خاطر عدم تیلیغات مناسب بوده که از این به بعد قراره این جبران بشه . به هر حال جالب بدونید که         تقریبا این محصول توی استان تهران فقط در این منطقه (فرخ آباد) کشت می شه .

آندیو طی یک فرآیند واقعا سخت بدست می آد . حدودآً شش ماه کامل با کار طاقت فرسا لازمه تا به محصول نهایی آندیو برسیم البته با صرف هزینه های زیاد . خب به هرحال اینها هم       بخشی از کار هست.

درست از اواسط خرداد ماه کار شر.وع می شه و علاوه بر درست کردن زمین باید تا این تاریخ بذر هم پاشیده بشه البته در کمال ظرافت و دقت . بعد باید مثل یک بچه از اون مراقبت بشه تا     سبز بشه که این هم خودش دردسر های خودش رو داره . تازه از این به بعد کار شروع می شه و باید به موقع وجین زده بشه و طبق یک برنامه کاملاً مدون و دقیق آبیاری بشه تا درصدخطای رشد محصول پایین بیاد . بعد مرحله تنک کردن پیش می آد و باید بوته های اضافی کنده بشن تا جا برای رشد اون بوته های باقی مونده مرغوب تر و گزینش شده باز بشه . بعد از این مرحله حدود اواسط مهر ماه باید شروع به کندن ریشه های آندیو کرد و برگهای اونها رو زد تا برای مرحله بعدی آماده بشه .

مرحله بعدی کاشت اونها در سیلوست اونهم زیر خاک اره برای در امان ماندن از نور و هم سرمای زیاد (البته گرما هم می تونه دشمن این محصول ظریف باشه) بعد از کاشت آندیو در سیلو    حدوداً یک ماه (بسته به شرایط آب و هوایی) طول می کشه تا محصول آندیو به عمل بیاد . مثا این عکس هایی که می بینید .

حالا تازه من خیلی از سختی ها و مصائب این کار رو نگفتم ولی با همین قدر حتما متوجه شدید که چقدر باید کارو تلاش کرد تا به آندیو رسید .

و شاید همین سختی کار اون بودهکه باعث شده اینقدر کم کشت بشه و یه خورده قیمت اون گرون بشه و پس به ماحق بدبد که محصولی که با این همه زحمت بدست می آد باید یه قیمت   در خور شان و هزینه هاش داشته باشه .

در ضمن این محصول دارای خواص بسیار زیادی هم هست . توی جدول بالا می تونید ترکیب

غذایی آندیو رو ملاحظه کنید .

در زیر هم به چند نمونه از خواص این محصول توجه کنید :

آندیو نمونه ایى از سبزى هاى برگى است. این سبزى منبع ارزشمند عناصر معدنى (آهن و کلسیم)، ویتامین ها (K C,و A و ریبوفلاوین) و سلولز است . برگ هاى جوان، ترد و سبز این سبزى  ها نسبت به برگ هاى بالغ، از ویتامین C بیشترى برخوردارند. برگ هاى بیرونى  نسبت به برگ هاى سفید داخلى غنى از ویتامین A، کلسیم و آهن هستند. برگ هاى نازک تر و سبزتر از  ارزش غذایى بالایى برخوردارند.

در ضمن با آندیو غذاهای بسیار خوشمزه ای هم درست می شه که به زودی توضیحات بیشتری خواهم داد.در ضمن برای تهیه این محصول هم می تونید با شماره های بالا تماس بگیرید .  مطمئن باشید این خیلی براتون به صرفه تر تا بخواهید از دلالان تهیه کنید .

خواص آندیو  ENDIVE

  سبزى که کشت آن تازه در ایران معمول شده است سالاد این سبزى کبد، کلیه و معده را تقویت مى کند.

سالاد این سبزى کبد، کلیه و معده را تقویت مى کند.

این سبزى براى کبد و تصفیه خون بسیار مفید است . طعم و مزه آن کمى تلخ و شبیه به مزه ساقه کرفس است .

تلخی اندک این سبزی به علت وجود ماده ای شیمیایی که برای سلامت چشمها بسیار مفید است .

این سبزی چربی اشباع شده و کلسترول بسیار اندکی دارد و مصرف آن برای بیمارانی که رژیم کم کلسترول دارند مانند بیماران مبتلا به سکته قلبی جایز است از طرف دیگر چربی اندک آن     تبدیل به انرژی میشود لذا در بیماران فوق برای تولید انرژی مناسب است .

به علت وجود ویتامین آ در پیشگیری از سر طانهای رکتوم مثانه بسیار موثر است .

هربرگ آندیو دارای یک کالری است به همین خاطر برای افراد در رژیمهای لاغری بسیار مناسب است برای اینکه منظور آب یا خود آندیو را به صورت خام میل نمایید .

اگر آندیو را به صورت مخلوط با آب سبزیجات دیگر به طور منظم میل کنید در درمان اکنه بسیار موثر است.

به خاطر وجود مواد مغذی و فیبر فراوان یبوست را برطرف میکند برای این منظور بهتر است آن را با آب سیب یا هویج مخلوط نمایید .

محققان اعلام کرده اند نوشیدن مخلوط آب آندیو هویج کرفس در کم کردن تعداد دفعات حمله  آسم موثر است.

مخلوط این سبزی همراه با آب کرفس و جعفری اثر خارق العاده ای در بهبود کم خونی دارد ضمن آنکه بسیار مقوی نیز میباشد

تذکر:

اگر آندیو را وقتی از زمین در آمده نور و هوا ندهند برگهای آن سفید و بی اندازه لطیف و شکننده میشوند

توجه کنید وقتی برگهای آندیو را خرد می کنید بعد از مدتی مواد مغذی خود را از دست می دهد و به رنگ قهو ه ای در می ایند بنابراین برای حفظ تازگی و طراوت این سبزی قبل از مصرف خر   کنید .

حداقل شش ساعت قبل و بعد از نوشیدن آب آندیو از استعمال سیگار خودداری کنید چون نیکوتین موجود در آن با مقادیر بالا ویتامین آ موجود در این سبزی تداخل پیدا میکند .

دو طریقه براى پختن آندیو:

طریقه اول – آندیو را برگ برگ کنید و بشویید ولى توجه داشته باشید که مدت زیادى در آب بماند. بهترین طرز شستن آن این است که آن را زیر آب شیر بگیرند تا از گل و شن پاک شود.

بعد از آن را در ظرف لعابى و کلفت بگذارید. اگر آندیو پانصد گرم است سى گرم کره ، یک گرد نمک ، یک چهارم لیموترش و یک دسى لیتر آب در آن بریزید و در ظرف را گذاشته و روى آتش قرار   دهید تا با آتش ملایم بپزد. پختن آندیو با آتش ملایم معمولا بیش از  ۴۵  دقیقه طول نمى کشد.

طریقه دوم – برگهاى آندیو را که جدا کرده اید و شسته اید در ظرف مخصوص سبزیهاى بخار پز بریزید. پنجاه گرم کره ، یک گرد نمک و چند قطره آب لیموى ترش را به آن اضافه کنید و آتش آن را   روشن کنید تا با بخار بپزد.

مدت پختن آندیو در ظرف بخارپز بیش از  ۴۵  دقیقه وقت نمى خواهد.

از آندیو پخته پوره آندیو و کوکوى آندیو درست مى کنند که طرز تهیه آن این طور است :

سالاد آندیو

براى تهیه سالاد آندیو باید برگهاى آندیو را جدا کرد و با آب بشویید و برگهاى پلاسیده آن را دور بریزید و هر برگ را از درازا به دو قسمت کنید. در ظرف سالاد روغن زیتون ، آب لیمو یا سرکه ونمک و فلفل را به اندازه کافى با هم مخلوط کنید و برگ هاى بریده آندیو را در آن بریزید و به هم بزنید و نوش جان کنید. به جاى سوس معمولى سالاد مى تواند سوس مایونز به کار ببرید. هم چنین آندیو پخته را هم مى توانید مثل آندیو خام سالاد کنید.

   میدانم که اگر سبزه ای را بچینم خواهد مرد

ریشه آندیو

سبزى که کشت آن تازه در ایران معمول شده است سالاد این سبزى کبد، کلیه و معده را تقویت مى کند

«آندیو» از سبزیهایى است که با ترجمه کتاب «گذرنامه براى یک زندگى نوین » و کتاب «چه باید خورد و چگونه باید پخت » اثر دکتر «گیلورد هاوزر» غذاشناس معروف جهان به ایرانیان عصر   حاضر معرفى گردید و در اثر این معرفى کشت آن در ایران رواج یافت و محصول آن به بازار آمد.

امروز اگر به فروشگاههاى مدرن مواد غذایى بروید در قسمتهاى سبزى و میوه آندیو را هم خواهید دید که مى فروشند و خواستاران زیادى هم دارد.

آندیو گیاهى است از خانواده کاسنى داراى برگهاى دراز و تکه تکه و گاهى مجعد و تابدار (فرى ) که در باغهاى سبزیکارى و در جالیز صیفى مى کارند و وقتى بخواهند رنگ برگهاى آن سفید     مایل به زرد بماند همینکه ساقه و برگهاى آن بالا آمد روى آن را یک گلدان مى گذارند تا از نور هوا محروم شود و برگهاى آن سبز نگردد و یا آن را در گودالى فرو مى کنند و یا روى آن را شن و     ماسه مى ریزند.

آندیو را در سالاد بطور خام و یا پخته مى خورند. این سبزى براى کبد و تصفیه خون بسیار مفید است . طعم و مزه آن کمى تلخ و شبیه به مزه ساقه کرفس است .

در استانهاى شمالى فرانسه آندیو زیاد به عمل مى آید و ریشه آن را در بلژیک به مقدار زیاد خشک کرده و به فرانسه ، آلمان و چکوسلواکى صادر مى کنند که به مصارف دارویى مى رسد.

اصل آندیو از چین و ژاپن است و از آنجا به کشورهاى دیگر رفته است . اخیرا در ایران هم آن را کاشته اند و مصرف آن مورد توجه قرار گرفته است .

بهترین نوع آندیو از بلژیک به دست مى آید. در این کشور کشت آن بى اندازه رواج دارد و محصول فراوانى براى صدور به کشورهاى خارج به دست مى آید که به آن کاسنى بروکسل مى گویند.

نام دیگر آندیو (ریش بز) و «ویتلوف » است .

اگر آندیو را وقتى از زمین در آمد، نور و هوا ندهند برگهاى آن سفید و بى اندازه لطیف و شکننده مى شود. فصل آندیو از مهر ماه شروع و تا آخر زمستان ادامه پیدا مى کند ولى با اصول جدیدکشاورزى مى توانند آن را در تمام فصول سال به عمل آورند.

آندیو را خام در سالاد مى ریزند و مى خورند و یا آن را به طریقه هاى مختلف پخته و مصرف مى کنند.

دو طریقه براى پختن آندیو:

طریقه اول – آندیو را برگ برگ کنید و بشویید ولى توجه داشته باشید که مدت زیادى در آب بماند. بهترین طرز شستن آن این است که آن را زیر آب شیر بگیرند تا از گل و شن پاک شود.

بعد از آن را در ظرف لعابى و کلفت بگذارید. اگر آندیو پانصد گرم است سى گرم کره ، یک گرد نمک ، یک چهارم لیموترش و یک دسى لیتر آب در آن بریزید و در ظرف را گذاشته و روى آتش قرار   دهید تا با آتش ملایم بپزد. پختن آندیو با آتش ملایم معمولا بیش از ۴۵ دقیقه طول نمى کشد.

طریقه دوم – برگهاى آندیو را که جدا کرده اید و شسته اید در ظرف مخصوص سبزیهاى بخار پز بریزید. پنجاه گرم کره ، یک گرد نمک و چند قطره آب لیموى ترش را به آن اضافه کنید و آتش آن را   روشن کنید تا با بخار بپزد.

مدت پختن آندیو در ظرف بخارپز بیش از  ۴۵  دقیقه وقت نمى خواهد.

از آندیو پخته پوره آندیو و کوکوى آندیو درست مى کنند که طرز تهیه آن این طور است :

پوره آندیو

آندیو را با آب و یا بخار بپزید (دستور پختن آن را قبلا به تفصیل شرح دادیم (بعد آن را در آسیاى سبزیها بگذارید به صورت پوره در آورید و سپس آن را در ظرفى بیزید و گرم کنید و کمى کره یا   کرم به آن اضافه کنید.

براى این که پوره آندیو کامل شود مى توانید چند قاشق (سوس بشامل ) و یا پوره سیب زمینى به آن اضافه کنید.

کوکوى آندیو

آندیو پخته را به مقدار دویست و پنجاه گرم به صورت پوره در آورید. سه عدد زرده تخم مرغ را در آن انداخته و آنقدر بزنید تا مخلوط یکسانى به دست دهد، بعد نمک ، فلفل و گرد جوز هندى را     به آن اضافه کنید و دوباره بزنید تا خوب مخلوط شود. آخر سر سفیده سه تخم مرغ را که خوب زده اید و سفید شده است در آن بریزید و دوباره خوب بزنید که مخلوط شود، بعد ظرف کوکو را با     روغن چرب کنید و مخلوط کوکوى آندیو را در آن بریزید و ظرف آن را در فر بگذارید از پانزده تا هجده دقیقه بپزد و بلافاصله آن را سر سفره بیاورید و صرف کنید.

سالاد آندیو

براى تهیه سالاد آندیو باید برگهاى آندیو را جدا کرد و با آب بشویید و برگهاى پلاسیده آن را دور بریزید و هر برگ را از درازا به دو قسمت کنید. در ظرف سالاد روغن زیتون ، آب لیمو یا سرکه و       نمک و فلفل را به اندازه کافى با هم مخلوط کنید و برگ هاى بریده آندیو را در آن بریزید و به هم بزنید و نوش جان کنید. به جاى سوس معمولى سالاد مى تواند سوس مایونز به کار ببرید. هم   چنین آندیو پخته را هم مى توانید مثل آندیو خام سالاد کنید.

وبلاگ باغبانی دانشگاه شیراز

کاسنی فرنگی: مهمان جدید بشقاب‌هایتان

آندیو یا کاسنی فرنگی یکی از سبزیجات زمستانی فوق العاده است. این سبزی سرشار از ویتامین ها و مواد مغذی مفید است که شما را تا بازگشت فصل بهار سرحال نگه می دارد و اجازه نمی دهد احساس خستگی و کسالت داشته باشید. البته خواص این سبزی به اینجا ختم نمی شود بلکه به لاغری و جوان ماندن سلول‌ها کمک کرده و برای خانم‌های باردار نیز بسیار مفید است.

با ما باشید تا با خواص این سبزی تازه وارد مفید بیشتر آشنا شوید. شاید تشویقی بشود برای اینکه این سبزی پرخاصیت را به آشپزخانه تان راه دهید.

آندیو چیست؟

شکل و شمایل بامزه ای دارد و از خانواده ی کاسنی هاست و به آن کاسنی فرنگی یا کاسنی سالادی هم می گویند. این سبزی در محیط های تاریک کشت می شود تا از فرایند فوتوسنتز جلوگیری شده و رنگ آن کاملا سفید از آب در بیاید. آندیو، ترد، شیرین با کمی مزه ی تلخ است و برای تهیه ی انواع سالادها و غذاها مصرف می شود. به طور کلی این سبزی پرخاصیت خدمت زیادی به سلامتی می کند.

آندیو: بخورید و جوان بمانید

به عقیده ی متخصصان تغذیه ی فرانسوی آندیو سرشار از سلنیوم است که خواص آنتی اکسیدانی بالایی دارد. این سبزی همچنین منبع فوق العاده ویتامین C (هر ۱۰۰ گرم حاوی ۵ تا ۱۰ میلی گرم) و پیش ساز ویتامین A می باشد و کبد می تواند آن را بر حسب نیازهایش به ویتامین A تبدیل کند. سلنیوم و دیگر آنتی اکسیدان ها با رادیکال های آزاد یعنی با مولکول های آسیب رسان به سلول‌ها مقابله می کنند. این مولکول‌های آسیب رسان باعث پیری زودرس سلول‌ها می‌شوند. خوشبختانه آنتی اکسیدان ها می توانند با اثرات آن ها مقابله کنند در نتیجه برای سلول‌های پوست مفید هستند و اجازه نمی دهند پوست به این زودی‌ها دستخوش پیری شود. این ترکیبات مغذی همچنین برای سیستم قلبی عروقی و چشم‌ها فوق العاده است. نتایج پژوهش ها نشان می دهند که سلنیوم نقش موثری در پیشگیری از برخی سرطان ها بویژه سرطان های گوارشی ایفا می کند. پس آندیو بخورید تا پوست و چشمهایتان سالم‌تر بماند.

آندیو همچنین سرشار از فیبرهای غذایی است که باعث دفع راحت شده و با یبوست مقابله می کند؛ در نتیجه یکی از طبیعی ترین مواد غذایی برای دفع چربی های مازاد بدن نیز محسوب می شود

آندیو: پیش به سوی تناسب اندام بیشتر

کاسنی فرنگی حاوی حدود ۹۰ تا ۹۵ درصد آب است و هر ۱۰۰ گرم از این سبزی پرخاصیت فقط ۱۵ تا ۱۷ کیلوکالری انرژی دارد. اگر می ترسید که مبادا این میزان آب به صورت سلولیت در آمده و در بدن تان تجمع کند بهتر است بدانید جای نگرانی نیست. چون به عقیده ی متخصصان تغذیه در ترکیب این سبزی تناسب پتاسیم/سدیم بسیار بالاست و در نتیجه کلیه ها به خوبی از پس دفع و تصفیه ی بدن بر می آیند. البته توجه داشته باشید که مصرف این سبزی برای افرادی که از نارسایی کلیوی یا سنگ کلیه رنج می برند توصیه نمی شود. آندیو همچنین سرشار از فیبرهای غذایی است که باعث دفع راحت شده و با یبوست مقابله می کند؛ در نتیجه یکی از طبیعی ترین مواد غذایی برای دفع چربی های مازاد بدن نیز محسوب می شود. با وجود اینکه تلخی آن به مذاق همه خوش نمی آید اما همین طعم باعث افزایش ترشحات معده شده و به هضم راحت تر غذا کمک زیادی می کند. در نتیجه می شود یک تیر و چند نشان. هم غذا را به درستی هضم می کنید، هم کلیه هایتان به خوبی کار می کند، هم از شر یبوست راحت می شوید و مهم تر از همه اینکه به هدف لاغری و تناسب اندام تان نزدیک تر می شوید.

آندیو: خستگی از شما دور باد!

اگر در فصل گرما همه میل زیادی به مصرف غذاهای سبک و سالادی داریم در فصل سرما بیشتر به سمت نوشیدنی های داغ مانند شکلات داغ یا غذاهای چرب و پرکالری می رویم. در نتیجه کالری و چربی بیشتر و ویتامین و فیبرهای کمتری دریافت می کنیم. آندیو جزو سبزیجاتی است که جبران مافات می کند. یعنی از کمبود ویتامین جلوگیری کرده و اجازه نمی دهد خستگی ناشی از این کمبود به جان تان بیافتد. چون سرشار از پتاسیم، منیزیم، زینک و کلسیم و مواد مغذی لازم برای بدن است.

آندیو مفید برای خانم‌های باردار

آندیو یکی از منابع فوق العاده ی فولات (ویتامین B9) است. ۱۰۰ گرم از این سبزی پرخاصیت حدود ۱۱ درصد نیاز روزانه ی ما به این ویتامین ضروری را تامین می کند. فولات برای سنتز، ترمیم و عملکرد خوب مواد ژنتیکی لازم و ضروری است. به همین دلیل به خانم‌های باردار توصیه می شود که در آغاز بارداری برای کاهش خطرات ناهنجاری ستون فقرات جنین(ناهنجاری لوله ی عصبی) فولات بیشتری جذب کنند. در نتیجه این سبزی فوق العاده می تواند راهی برای جذب هر چه بیشتر فولات باشد.

ارزش غذایی ۱۰۰ گرم آندیو در یک نگاه اجمالی

انرژی                     ۱۷ کیلوکالری

پروتئین ها              ۰٫۹ گرم

لیپیدها                   ۰٫۱ گرم

گلوسیدها              ۴ گرم

فیبرها                    ۳٫۴ گرم

آب                         ۹۴٫۵۲ گرم

فاطمه مهدی پور

بخش تغذیه و آشپزی تبیان

  • تهیه و تنظیم: عمده فروشی سبزیجات حاج علی دهقانی ابری