image353983

مرکز آموزش احکام کسب و کار یا فقه بازار با حضور فرمانده سپاه تهران بزرگ افتتاح شد.

مرکز آموزش احکام کسب و کار یا فقه بازار با حضور فرمانده سپاه تهران بزرگ افتتاح شد.

 image353983

مرکز آموزش احکام کسب و کار و تجارت (فقه بازار) با حضور سردار کاظمینی فرمانده سپاه محمدرسول‌الله تهران بزرگ افتتاح شد.

کاظمینی با بیان اینکه اصناف و بازار به عنوان ویترین جامعه اسلامی شناخته می‌شود، گفت: همه افراد جامعه در طول روز با اکثر اصناف و بازاریان در ارتباط هستند در صورتی که هر یک از این کسبه ها به احکام اسلامی عمل نکنند آیا می‌توان گفت این جامعه یک جامعه اسلامی است؟!

وی ادامه داد: کشورهایی که تابلوی جمهوری اسلامی دارند و خودشان را مدعی اسلام می‌دانند در منطقه کم نیستند اما آیا واقعا در این کشورها قوانین اسلامی در کسب و کاهایشان جاری و ساری است؟!

کاظمینی افزود: آیا در ایران که بعد از گذشت ۳۵ سال از انقلاب به عنوان تابلوی یک کشور اسلامی شناخته می‌شود، جامعه اسلامی جاری است؟! اگر نیست باید نقطه شروعی داشته باشیم و به نظر بنده اصناف بهترین ارگان برای گسترش فرهنگ اسلامی در جامعه است و این برای یک صنف خاص اطلاق نمی شود و باید تمام اصناف در این راه پیش قدم شوند.

وی افزود: نه تنها بازاریان بلکه همه مردم نیاز دارند تا فقه کسب و کار را بدانند، رزق حلال را بشناسند وئ بدانند که اگر رزق حلال در زندگی ایشان نباشد همه چیز مشکل دار خواهد شد.

فرمانده سپاه محمدرسول‌الله(ص) با بیان اینکه هدف اصلی دشمن تغییر سبک زندگی اسلامی به سبک جامعه غربی است، اظهار کرد: اگر رزق حلال نباشد سبک زندگی غیراسلامی حاکم می شود و تهدید اصلی دشمن رواج سبک زندگی غربی در جامعه ایرانی است.

وی در ادامه افزود: ما باید زودتر از اینها تلاش می کردیم که زیرساخت های جامعه اسلامی را ایجاد کنیم! بی توجهی نسبت به زیرساخت های اسلامی و عنایت نداشتن به این مساله که ما در یک کشور اسلامی زندگی میکنیم و شیعه علی (ع) هستیم، باعث آسیب های فراوانی در جامعه شده است.

سردار کاظمی با بیان اینکه کسانی که در کلاس های فقه بازار شرکت می کنند باید خودشان مبلغ باشند، اظهار کرد: کاسبان و بازاریان که احکام فقه بازار را یاد میگیرند باید در حد توانشان، بایدها و نبایدهای بازار اسلامی را به دیگر بازاریان آموزش دهند تا آنها هم کسب و کار خودشان را اصلاح کنند و بر طبق قاعده اسلامی عمل کنند.

نشستی بین جانشین بسیج اصناف کشور، فرمانده سپاه محمدرسول‌الله(ص) و رئیس اتاق اصناف ایران و جمعی از استاتید فقه بازار برگزار شد و در پیرامون نحوه اجرای برنامه های بسیج اصناف و اساتید در آموزش احکام کسب و کار بحث و گفت و گو شد.

در بخشی از مراسم فرمانده سپاه محمدرسول‌الله(ص) در جمع بازاریانی که در کلاس آموزش احکام کسب و کار و تجارت بودن، حضور پیدا کرد.

سردار محسن کاظمینی با اشاره به اینکه فلسفه انقلاب، جاری کردن بایدها و نبایدهای اسلام در زندگی روزمره مردم است، گفت: ما برای یک ارزش بزرگ انقلاب کرده ایم تا قوانین اسلامی را در جامعه جاری سازیم، راهی که انبیا و اولیای خدا می خواستند برای بشر به ارمغان بیاورند و ما هم باید آن راه را ادامه دهیم.

وی در ادامه افزود: نباید صرفا تابلوی اسلامی داشته باشیم، موظفیم بایدها و نبایدهای اسلامی را برای جامعه تعریف کنیم و راهنمودهای اسلامی را در زندگی مردم عملی کنیم.

 

شبکه اطلاع رسانی دانا

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *