میوه‌ها و سبزیجات را متناسب با گروه خونی خود مصرف کنید

 به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان  گروه علمی،‌ پزشكی باشگاه خبرنگاران، بسیاری از افراد از کودکی تا میانسالی به ویتامین‌های موجود  در سبزیجات و میوه‌ها نیازمند هستند اما واقعا کدام از میوه‌ها سبزیجات برای گروه خونی مناسب است؟

 

گروه خونی A

مرتضی صفوی متخصص تغذیه در اینباره می‌گوید: دارندگان گروه خونیA از دیر باز به نام گروه کشاورزان معروف بوده‌اند.بنابراین به این گروه توصیه می‌شود که از سبزیجات به صورت طبیعی یا خام یا بخار پز مصرف کنند تا کلیه فواید آن حفظ شود.

 

گروه خونی B

صفوی بیان کرد: دارندگان گروه خونیB بهتر است از سبزیجات برگ‌دار حاوی منیزیم مخصوصا برای کودکان مبتلا به اگزما استفاده کنند.

 

وی ادامه داد: اکثرا میوه‌ها برای گروه خونی B، مفید هستند. اما افرادی که عادت به خوردن گوشت و لبنیات ندارند می‌توانند از آناناس ها برای هضم غذایی خود استفاده کنند.

 

گروه خونی AB

این متخصص تغذیه گفت: دارندگان گروه خونی AB، سبزیجات تازه، منبع مناسبی برای جلوگیری بیماری‌های سرطان و قلبی این افراد است، همچنین افراد گروه AB فرصت انتخاب تقریبا کلیه سبزیجات را دارا هستند.

 

وی در رابطه با دارندگان گروه خونی O  بیان کرد: به این افراد توصیه می‌شود از سبزیجات تیره مثل اسفناج و بروکلی استفاده کنند همچنین از میوه‌هایی مانند خربزه،‌طالبی، پرتغال ، توت فرنگی و نارنگی اجتناب کنند.

 

گزارش از مه‌سیما بیتاژیان

منبع: باشگاه خبرنگاران

جدی گرفتن مواد غذایی متناسب با گروه خونی

مرتضی صفوی متخصص تغذیه و دانشیار دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در گفتگو با خبرنگار بهداشت و درمان باشگاه خبرنگاران گفت: سه سال اخیر در زمینه ارتباطات گروه‌های خونی مختلف با تغذیه مطالعه‌هایی صورت گرفته است که هر گروه خونی یک ویژگی منحصر به فردی در رابطه با تغذیه دارد.

 

وی ادامه داد: همانطور که می‌دانید گروه‌های خونی به چند گروه تقسیم شده است که عبارت‌اند از: A,B,AB,O است.

 

وی گفت: گروه خونی A، غلات و برنج محدود را مصرف کنند و چای سبز، کدو حلوایی، هویج و اسفناج بیشتر مصرف کنند.

 

صفوی ادامه داد: در گروه خونی B گوشت بره و گوسفند، موز، چای، روغن زیتون مناسب است و میگو، بستنی و میوه زیتون برای این گروه نامناسب است همچنین از ذرت، گندم، کنجد پرهیز کنند.

 

وی ادامه داد: گروه خونی AB، ماهی‌های ریز، پنیر کم چرب، عدسی، برنج، روغن زیتون مصرف کنند و از خوردن گوشت مرغ،‌ موز، نخود، زیتون سیاه، آب پرتقال و سس گوجه فرنگی پرهیز کنند.

 

صفوی بیان کرد: این گروه صبحانه خود را کامل و عمدتا از مواد پروتئینی مثل تخم مرغ استفاده کنند و از خوردن قهوه اجتناب کنند.

 

وی ادامه داد: در گروه خونی O، افراد باید به صورت منظم از ماهی پرچرب آب‌های شیرین، کمی گوشت کم چرب، استفاده کنند و البته از مواد لبنیاتی زیاد استفاده نشود.

 

وی در پایان گفت: البته در گروه خونیO سیر، فلفل، اسفناج و نوشیدن چای مناسب است که این افراد باید طوری رژیم داشته باشند که تمام ویتامین‌ها از طریقی به بدن خود برسد.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران